Habár az amerikai börzék hétfői mélyrepülésének hírére a reggeli órákban közel 70 pontot vesztett értékéből a BUX, délre már visszatért a piacra a hét elején lángra kapott optimizmus. A OTP erősödésétől hajtott BUX-index, minimumértékéhez képest közel 100 pontot emelkedve, záráskor a hétfői szintnél 0,4 százalékkal magasabban, 7232 ponton állt. A piac forgalma azonban meg sem közelítette az előző napi kiugró szintet, a virtuális parketten alig több mint 5,3 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát.
A pesszimista Nokia-bejelentés nyomán mélybe zuhanó kurzusú távközlési részvények nyomán lefelé tartott tegnap a Matáv árfolyama is. A társaság papírjai délben ugyan 736 forintig drágultak, ám a zárásban már hétfői áruknál 0,4 százalékkal alacsonyabban, 728 forinton cseréltek gazdát. Az OTP-részvények piacán folytatódott a hét elején kezdődött fellendülés, a hétfői 2,2 százalékos drágulást követően tegnap további 1,5 százalékkal kapaszkodott magasabbra a bankpapír jegyzése.
Nem sikerült megismételnie kiugró teljesítményét a Richternek. A gyógyszergyári részvénnyel tegnap továbbra is az átlagosnál nagyobb mennyiségben kereskedtek, ám az egy nappal korábbi 3,6 százalékos drágulás után tegnap csak 0,4 százalékkal emelkedett a részvény árfolyama. Az Egis papírjaival záráskor 6680 forinton kereskedtek.
A nap eleji nekilódulást leszámítva jellemzően előző értékük alatt forogtak a Mol-részvények, egyedül a zárás előtti pillanatokban sikerült a hétfői szint fölé kapaszkodnia a kurzusnak.
