BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szemben a világgal

2003. március 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint 150 pontos emelkedéssel és kis híján kilencmilliárdos forgalommal a Budapesti Értéktőzsde egyértelműen szemben haladt tegnap a nemzetközi tőzsdéken uralkodó trenddel. Az utóbbi napokban szokatlan optimizmus elsősorban a blue chipek piacát mozgatta meg, igaz, nem mindegyikük vette ki a részét a nagy forgalomból.
A legszembetűnőbb javulást a Richtertől láthatták a részvényesek, a független gyógyszergyár részvényeinek árfolyama 3,6 százalékkal, 14 295 forintra emelkedett és forgalma is megközelítette a 3 milliárd forintot. A másik nagy nyertes a Matáv lett 2,8 százalékos erősödéssel és szintén 3 milliárdot közelítő forgalommal. A telekomcég teljesítménye különösen szembetűnő annak fényében, hogy az anyavállalat Deutsche Telekom részvénye eközben esett a külföldi piacokon. Ezekhez képest valamivel szerényebben teljesített az OTP részvénye, amely feleakkora forgalom mellett csupán 2,2 százalékkal erősödött.
Az általános optimizmusból szinte teljesen kimaradt - a kisebb társaságok részvényei mellett - a Mol és az Egis. A Mol mérsékelt forgalom mellett minimális mértékben erősödött csupán, míg az Egisről még ennyit sem lehetett elmondani: gyakorlatilag változatlan maradt az árfolyama.
Szokatlanul nagy volt a forgalma viszont a Pannonplastnak, csökkenő árfolyam mellett, az igazi vesztes mégis a Graphisoft lett. A szoftvergyártó részvényei közel 9 százalékkal estek vissza nap végére, noha a nap elején még az előző napi magas áron is kötöttek rájuk üzletet.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet