BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúszik az INA privatizációja

2003. március 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magát megnevezni nem kívánó horvát kormányilletékestől származó információ szerint március végéről várhatóan április közepére halasztják a döntést az INA 25 százalékának privatizációjáról. A horvát nemzeti olajtársaság eladása a tavalyi év második félévében kezdődött, kötelező érvényű ajánlatot január 17-én három cég adott be: az OMV, a Mol és a Rosznyeft. Az ajánlatok 120 napig jelentenek kötelezettséget az ajánlattevőknek, tehát a horvát kormánynak van ideje tovább tanulmányozni őket.
Erre a feladatra jelöltek ki egy hat miniszterből álló privatizációs tanácsot, amely várhatóan saját értékelést készít az ajánlatokról. Ennek kapcsán valószínűleg további tárgyalásokat is folytatnak majd a három társasággal.
A korábbi - hivatalos megerősítést a mostani hírhez hasonlóan nélkülöző - információk a három ajánlatot már rangsorolták is. Eszerint a legjobb esélye az OMV-nek lenne, a Mol hajszállal második, míg a Rosznyeft már lemaradt. Az ilyen hírek valóságtartalmát célszerű kritikával fogadni, hiszen - amellett, hogy az érintett cégek propagandistái is hajlamosak ilyen híresztelések terjesztésére - a legtöbb esetben a különböző, olykor egymással ellentétes érdekű politikai csoportoktól is származhat a későbbi események fényében hamisnak bizonyuló hír. Ennek legjobb példája volt a lengyel olajipar tervezett privatizációja, ami évekig látta el hírekkel az újságokat, noha végül egyáltalán nem következett be.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet