Hatnapnyi lejtmenet után tegnap végre erősödéssel zárhatott a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A nap azonban egyáltalán nem indult biztatóan. A mutató a lélektaninak mondott 7 ezer pontos szint alatt állt nyitáskor, s az európai iránymutatás alapján az első fél órában meredeken lefelé tartott valamennyi vezető részvény árfolyama. Az index azonban a beinduló Richter- és OTP-vásárlásoknak köszönhetően délre magára talált, s mivel később a jó hangulat valamennyi részvény piacára átszivárgott, a BUX 0,9 százalékkal keddi értéke felett zárhatott.
A Mol iránt mutatkozott tegnap a legnagyobb érdeklődés, az olajipari részvényből közel 2 milliárd forintnyi vándorolt tegnap új tulajdonoshoz. A délelőtt folyamán szorosan keddi értékéhez tapadó árfolyam délután határozott emelkedésbe kezdett, s záráskor már 1,1 százalékkal előző napi ára felett állt. Az OTP egész nap drágult, s záráskor már 2215 forinton forgott.
Pezsgett az Egis-piac. A két hete még 11 ezer forint felett jegyzett papír kurzusa délelőtt tovább zuhant, ekkor 6230 forinton is akadtak eladó tételek. A trend délre megfordult, s a részvény öt százalékot közelítő napon belüli emelkedéssel 6600 forinton zárhatott. A Richter szerény forgalom mellett 0,8 százalékkal drágult. A vezető részvények közül egyedül a Matáv zárt keddi áránál alacsonyabban, a távközlési részvényért záráskor 716 forintot fizettek.
