BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hétezer alatt is járt a BUX

2003. március 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Továbbra is lefelé tartott tegnap a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, a BUX immár hatodik egymást követő napját zárta gyengüléssel. A valamivel hétfői záróértéke alatt nyitó mutató a délelőtti órákban még viszonylag stabilan tartotta magát, ám dél körül a valamennyi vezető részvény piacán meginduló eladási hullám hatására meredek zuhanásba kezdett. A mélyrepülésnek a lélektaninak mondott 7 ezer pontos határ sem tudott támaszt nyújtani. A mutató a kereskedés vége felé valamennyire magára talált, s záráskor „csak” 1,3 százalékos veszteséget mutatott.
Kilencedik napját zárta tegnap veszteséggel a Mol-árfolyam, a két hete még 5250 forint felett forgó papírhoz tegnap 4715 forinton is hozzá lehetett jutni. Hasonlóan rossz napok járnak mostanság a Matáv-tulajdonosokra is, részvényeik tegnap 1,3 százalékos gyengülést követően 721 forinton zártak. Továbbra is élénk kereskedés tapasztalható az Egis piacán, a kisebbik gyógyszergyár papírjainak forgalmát csak a Mol múlta tegnap felül. A nyolc alá zuhant P/E mutató ellenére azonban továbbra sem stabilizálódott a kurzus, mely tegnap újabb három százalékkal csúszott mélyebbre. A szektortárs Richter részvényei 2,2 százalékkal lettek olcsóbbak, az utolsó üzlet 13 300 forinton született rájuk. A vezető részvények közül az OTP bizonyult tegnap a legstabilabbnak, a bankrészvény mindössze 0,1 százalékot veszített értékéből. A szinte a teljes piacra kiterjedő eladási hullámnak egyedül a vegyipari részvények álltak ellen, a TVK 0,6, a BorsodChem 0,1 százalékkal drágult.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet