Sorban az ötödik veszteséges napját zárta hétfőn a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, az elmúlt héten 7350 pont fölött is megforduló mutató hétfőn 7100 pont közelébe zuhant. A piac valósággal pangott tegnap, a virtuális paketten mindössze 3,6 milliárd forintnyi részvény fordult meg. A csekély érdeklődés következtében a délelőtt folyamán előző záróértéke közeléből alig-alig mozdult az index, mígnem az amerikai piacok nyitásakor beinduló Richter- és Matáv-eladások zárásra 1,3 százalékkal mélyebbre szorították.
Az olajár emelkedésével párhozamosan gyengülő Mol immár a nyolcadik napját zárta veszteséggel, az olajipari papírért záráskor már mindössze 4830 forintot fizettek. Habár a kereskedés legnagyobb részében a pénteki áruk fölött forogtak a Matáv részvényei, az amerikai piacok nyitásával párhuzamosan érkezett eladási hullám 0,8 százalékkal mélyebbre, 730 forintra szorította a jegyzést.
Továbbra is igen nyugtalannak tűnt az Egis-piac, a múlt hét közepén stabilizálódni látszó árfolyam tegnap újabb 4,3 százalékkal zuhant mélyebbre. A szektortárs Richter a nap végi eladási hullám következtében 1,8 százalékot veszített értékéből.
Élénk érdeklődés kísérte tegnap a gépipari papírok adásvételét, a szektor részvényeiből több mint 300 millió forintnyi cserélt gazdát. A befektetők mintha csak mostanra emésztették volna meg az újabb NABI-megrendelés hírét, vételeik tegnap négy százalékot emeltek a kurzuson. A 180 milliós forgalmat generáló Rába a nap végére fél százalékkal lett olcsóbb.
