Alig több mint 10 pontos indexcsökkenéssel és minimális forgalommal zárta a csütörtöki napot a Budapesti Értéktőzsde. A blue chipek tegnap szinte rácáfoltak a nevükre, hiszen mind az Egis, mind az Inter-Európa piacán olyan nagy volumenű kereskedés folyt, hogy ahhoz képest akár az OTP, akár a Richter piaca eseménytelen volt. Ez különösen meglepő annak fényében, hogy éppen folyik New Yorkban a BÉT „road show”-ja, ahol elsősorban ezeket a részvényeket népszerűsítik a befektetők körében.
A Mol árfolyama folytatta lassú, ám egyre kitartóbbnak tűnő lemorzsolódását. A részvény kurzusa tegnap már egyetlenegyszer sem érte el az 5 ezer forintot.
A Matáv hasonlóan gyengén szerepelt, a telefontársaság részvénye vélhetően az anyavállalat Deutsche Telekom meglehetősen rossz külföldi szereplése miatt nyomott már jó ideje. Az OTP és a Richter esetében viszont áremelkedésnek örülhettek a befektetők.
A kisebb papírok közül az Egis nagy mennyiségben cserélt gazdát, ráadásul újra erőteljesen csökkenő áron. Talán sikeresebb volt a BÉT „road show”-n a Globus népszerűsítése a blue chipeknél, a konzervgyári részvény árfolyama ugyanis közel 3 százalékkal emelkedett.
