BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokat vesztett az Unipetrol az árvíz miatt

2003. február 27. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kevesebb mint harmadára zuhant a Mol lehetséges felvásárlási célpontja, a privatizálás előtt álló cseh Unipetrol-csoport eredménye a társaság tegnap közzétett gyorsjelentése szerint. A 649 millió koronás adózott nyereség meglehetősen szomorú, ha az előző évi 2,22 milliárd koronával hasonlítjuk össze. A gyorsjelentés szerint a csökkenő nyereség okát a magas olajárakban és a tavalyi árvízben kell keresni. Ugyanakkor a gyorsjelentés megjegyzi, hogy a csoport részét képező Ceska Rafinerska finomító eredményét az előző évben csupán 51 százalékban, míg tavaly már teljesen konszolidálták. Ez a konszolidálás negatívan járult hozzá az eredményhez, mivel a Ceska Rafinerska veszteségesen működött tavaly, akárcsak a csoportban még benne levő Chemopetrol és a Spolana. A nyereséget a Kaucuk, a Paramo vegyigyárak és a Benzina nevű vállalat hozta össze.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet