BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Elmű eladta Novacom-részesedését

2003. február 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Elmű - tegnapi bejelentése szerint - kiszállt a Novacomból. A társaság 25 százaléknyi részesedést adott el a Pantelnek. A korábbi Elmű Távközlési Kft.-ből alakult távközlési vállalatot még az internet- és távközlési fellendülés idején hozták létre, és azóta a szolgáltatások széles palettájával állt elsősorban a nagy adat- és hangforgalmat bonyolító vállalati ügyfelek rendelkezésére.
A Budapesti Elektromos Művek Rt. vélhetően nem a legsikeresebb befektetései között tarthatja számon a most már végleg lezárult Novacom-történetet. Erről árulkodik az is, hogy a társaság a 2001. évi jelentésében a 1141,5 millió forintos alaptőkéjű cégben birtokolt 25 százalékos részesedését még 285,4 millió forintos értéken szerepeltette. A tavalyi évről szóló gyorsjelentés ehhez képest némileg szűkszavúan csak annyit közöl a befektetés további sorsáról, hogy arra az Elmű 285,4 millió forint értékvesztést számolt el. Ezzel a társaság könyveiben - úgy tűnik - lenullázták a részesedés értékét. A némileg furcsálható lépésre, mely alig két hónappal előzte meg az eladást, valószínűleg azért került sor, mert a vélhetően veszteségesen működő Novacomnak egyébként tőkepótlásra lett volna szüksége. Erre utal az is, hogy az előző két év mindegyikében szükség volt a távközlési társaságban újabb alaptőke-emelésre.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet