BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol pályázna az Unipetrolra

2003. február 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kedden Michel-Marc Delcommune, a Mol Rt. pénzügyi igazgatója Prágában kijelentette, hogy a cég komolyan érdeklődik a legnagyobb cseh olajfinomító, az Unipetrol privatizálandó 63 százaléka iránt - jelentette a Reuters.
A tervek szerint a cseh cégre a szlovákiai Slovnafton keresztül tesznek majd ajánlatot, amelynek összege a szakértők szerint akár 300-400 millió dollár is lehet. Az Unipetrolra egyébként korábban már volt egy később érvénytelennek nyilvánított privatizációs pályázat, de akkor a kihirdetett győztes, az Agrofert utóbb visszalépett az ügylettől.
A nagy vetélytárs, az OMV a hírek szerint szintén az érdeklődők között van (ők korábban a Mollal közösen pályáztak az Unipetrolra), akárcsak a lengyel PKN Orlen.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet