Negatív rekorddal zárta a tavalyi évet a Humet, a társaság saját tőkéje negyedére esett vissza az elszenvedett veszteség miatt. Belföldi eladásait ugyan közel duplájára emelte a társaság, s külföldről is az egy évvel korábbival megegyező bevétel folyt be, ám a legutóbbi gyorsjelentés utólagos korrekciója után ezen adatokat is némi fenntartással kell kezelnünk. A társaság ráfordításai ugyan egyharmaddal csökkentek tavalyelőtthöz képest, ám a közel 400 millió forintnyi kiadást ilyen ütemű értékesítés mellett a Humet idén már képtelen lesz tovább finanszírozni.
Tiszta víz került a pohárba a saját részvények eladása után, az eddig száz forint fölött nyilvántartott részvényeken a cég kénytelen volt elkönyvelni a valós veszteséget. A fő tulajdonos Csucska Elek Alapítványtól befolyt 31 millió forintos támogatás már nem szépíthet túl sokat az eredményen, hisz a Humet adózás után elkönyvelt, 652 millió forintos veszteségéhez képest elenyésző ez az összeg.
Megfigyelők szerint a Humet napjai meg vannak számlálva. Időzített bombaként ketyeg ugyanis a szeptember végi részvénycsere során be nem cserélt papírok után felhalmozott, a mérleg szerint 130, számításaink szerint 200 millió forintnyi adósság. A cég készletei elfogytak, a raktárak üresek, a számlán alig 40 millió forint van. A március végi esedékességig Civin János nyilvánvalóan mindent megpróbál a szükséges összeg előteremtésére, ám a pénzügyesektől szokatlan bátorságra lenne szükség egy ilyen helyzetben lévő társaság hitelezésére.
