BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szárnyalt a Matáv, zuhant az Egis

2003. február 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szerdai - jórészt az Egis okozta - mélyrepülést követően tegnap felfelé vette az irányt a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe. A BUX tegnap - köszönhetően a Matáv-papírok kiemelkedő teljesítményének - az előző értékénél fél százalékkal magasabban, 7300 ponton zárt.
Továbbra is az Egis állt a figyelem középpontjában, a kisebbik gyógyszerpapírra született üzletek összértéke meghaladta a másfél milliárd forintot. A reggeli órákban ugyan folytatódott a jegyzés zuhanása, ám az árfolyam délben 7500 forint környékén stabilizálódott, s onnan zárásig nem is igen mozdult. A részvény beárazására vélhetőleg semmi hatást nem gyakorolt az, hogy a papír tegnap forgott utoljára a 120 forintos osztalékszelvénnyel. A szektortárs Richter kurzusa szerény forgalom mellett 0,8 százalékkal feljebb kapaszkodott.
Egész nap a vásárlók túlsúlya jellemezte a Matáv-piacot. A szerdai árán nyitó távközlési részvény az erős vételeknek köszönhetően zárásra annál 3 százalékkal magasabbra, 782 forintra kapaszkodott fel. Délig stabilan tartotta magát az OTP, ám akkor pillanatok leforgása alatt két és fél százalékot zuhant. A meglepetésszerű visszaesést ugyan a későbbiekben korrigálta valamelyest a piac, ám a bankrészvények záráskor így is egy százalékkal az előző záróáruk alatt cseréltek gazdát. A Mol szűk sávban ingadozva érte el a szerdainál 0,2 százalékkal alacsonyabb záróárát. Keresettek voltak ellenben a vegyipari cégek papírjai, a BorsodChem- és a TVK-tulajdonosok egyaránt 2,5 százalékos erősödést könyvelhettek el.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet