BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétmilliárd fölött a K&H Fix Plusz 2

2003. február 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lendületesen indult a K&H Fix Plusz 2 garantált befektetési alap jegyzése, az első 2 hét alatt alatt több, mint 2,1 milliárd forint értékben vásároltak belőle a befektetők - közölte lapunkkal a szervező bankcsoport. A jegyzés február 6-án kezdődött, és legfeljebb március 13-áig tart. (Lezárható a maximális 7,5 milliárd forintos össztőke elérésekor, de akkor is, ha az alapkezelő szerint „pénz- és tőkepiaci folyamatok” ezt indokolják.) Az alap elődje, a K&H Fix Plusz az ősszel 3,5 milliárd forintot gyűjtött össze hat hét alatt, így a második garantált alap az eddigi eredmények alapján várhatóan nagyobb lesz az elsőnél. A jegyzési időszakban az értékpapírokat diszkontáron kínálják, amely évi 4,25 százalékos kamatot biztosít a vásárlóknak. A három év négy hónapos futamidő alatt fix 12 százalékos minimális hozamot garantál a befektetési jegyekre a pénzintézet, ami éves szintre átszámolva 3,5 százaléknak felel meg. A befektetők ezenkívül kamatprémiumra számíthatnak a nemzetközi tőzsdék négy főbb indexének emelkedése esetén. Az indexemelkedés átlagának 80 százalékát kapják, ha az meghaladja a minimális hozamot, de legfeljebb 30 százalékot (éves szinten 8,3 százalékot).

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet