Az OTP Ingatlan Befektetési Alap január végén is ugyanazokat az ingatlanokat tartotta, mint a decemberi indulásnál - derül ki az alap január végi havi portfóliójelentéséből. Az alap indulásánál nyilvánosságra hozták, mely a CD Hungary Rt. portfóliójából származó ingatlanokat szánják a konstrukció indulókészletének (NAPI Gazdaság, 2002. november 19., 7. oldal). A 11, jórészt diplomáciai jellegű objektum összesített piaci értéke változatlanul mintegy 4,1 milliárd forint, nem változott számottevően a december végi havi jelentésben szereplő számokhoz képest.
Eközben az alap tőkéje folyamatosan nő. A december eleji indulásnál az OTP Bank jóvoltából összegyűlt 4,5 milliárd forint indulótőke szerdáig 5,8 milliárd közelébe emelkedett. A pénzbeáramlás az idén gyorsult is kissé, a növekményből 1 milliárd forint már az idén érkezett. A január közepi-végi hozam- és kamatesés érezhetően növelte az ingatlanalapokba áramló tőke mennyiségét. Az ügyfelek egy része az alacsony kamatok miatt nyilván alternatív befektetési formákat keres.
Amint az alapkezelő a tavalyi indulásnál elmondta, az ingatlanok akkor 85 százalékban bérlőkkel voltak telítve. Az OTP Ingatlan Alapkezelő tervei szerint a jövőben is elsősorban folyamatos bérletidíj-bevételt biztosító ingatlanokat vásárol. A kezdetben a főváros néhány kerületére koncentrálódó ingatlanportfóliót pedig diverzifikálja. Hosszú távon más kelet-közép-európai országokban - Csehország, Lengyelország - is meg szeretnének jelenni.
