Az elmúlt héthez hasonlóan tegnap is viszonylag alacsony forgalom mellett zajlott a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, a parketten megfordult részvények összértéke alig haladta meg az ötmilliárd forintot. A nap legnagyobb részében szűk, 60 pontos sávban ingadozó index a Matáv jó szereplésének köszönhetően fél százalékos erősödéssel, 7385 ponton zárt.
Az összforgalom közel felét a Matávra született kötések adták. Pedig rosszul indult a napja, volt, aki három havi mélyponton, 750 forinton is hajlandó volt túladni rajta. Délre azonban már szerény erősödést is elkönyvelhettek a távközlési cég tulajdonosai, de az igazi drágulás csak a zárás előtti órában következett be. Ekkor 770 forint fölé kapaszkodott részvények kurzusa.
A gyógyszergyári papírok piacát az Egis körüli fejlemények tartották tegnap lázban, ám a társaság részvényeinek kereskedését még nyitás előtt felfüggesztették, s zárásig nem is szabadították fel. A szektortárs Richter piacát is inkább a kivárás jellemezte, a cég részvényei tegnap szerény forgalom mellett 0,4 százalékkal drágultak. A Mol papírjai záráskor hétfői áruknál 0,4 százalékkal alacsonyabban cseréltek gazdát.
Viszonylag eseménytelenül zajlott az OTP-kereskedés, alig 700 millió forintnyi bankrészvény fordult meg a parketten. A szűk sávban ingadozó jegyzés zárásra a hétfői árnál 0,7 százalékkal magasabbra, 2180 forintra kúszott fel.
Jól teljesítettek a kis magyar IT-piac papírjai: az Antenna 1,3, a Graphisoft 2,3, az econet 5,6 százalékkal kapaszkodott feljebb, a drágulásból egyedül a stagnáló Synergon nem vette ki részét.
