Miután a pénteki gyorsjelentési dömpingben a társaságok egy része a várakozásokon felüli, más része azon aluli profitról adott számot, a hét utolsó kereskedési napján meredeken zuhant az index. A minden bizonnyal az iraki háborútól való félelmek által is kiváltott mélyrepülésből valamennyi blue chip alaposan kivette a részét, a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója támasz híján két százalékot veszített értékéből. Az 5,7 milliárd forintos forgalmat hozó napot a BUX 7355 ponton, csütörtöki értékénél 148 ponttal alacsonyabban zárta.
A Mol rekordprofitról szóló beszámolóját csak a nyitás utáni pillanatokban díjazták a csütörtökinél magasabb árfolyammal a befektetők, a piaccal párhuzamosan gyengülő részvényért záráskor már csak 5115 forintot, előző áránál 2,6 százalékkal kevesebbet fizettek. Annak ellenére, hogy a Matáv eredménye is jobbra sikerült az előzetesen vártnál, e részvény jegyzése is lefelé tartott, a záráskor 765 forinton kereskedtek vele. Az OTP - papírformaszerű eredménye ellenére - blue chip társaihoz hasonlóan két százalék feletti mértékben gyengült.
Folytatta a zuhanást az Egis, részvényei 3,9 százalékkal lettek olcsóbbak. Még a napot viszonylag stabilan átvészelő Richter is 1,2 százalékot veszített értékéből. Kiemelkedő volt a Pannonplast 8,5 százalékos drágulása, ezzel a cég részvényeinek árfolyama a Philips-kivonulás okozta zuhanás előtti szintre emelkedett. Hasonló mértékű drágulást könyvelhettek el a Danubius-tulajdonosok is.
