Közzétették a Kamatozó Kincstárjegy következő, hétfőn induló kéthetes jegyzési időszakának feltételeit, amelyek szerint az alapvetően a lakosságnak szánt papír kamata marad évi 6 százalék. A február 10-étől február 21-éig elérhető legmagasabb hozam (EHM) pedig évi 5,93 százalék. (A papírt egy-egy héten fix árfolyamon kínálják, kamatozni viszont csak a második hetet követő hétfőn kezd, ezért alacsonyabb a hozam, mint a kamat.) A lakossági papír jelenleg versenyképesnek számít, hiszen tegnap a Kincstár fiókjaiban hasonló diszkont kincstárjegyet 5,57 százalékos hozammal lehetett vásárolni, és a legmagasabb banki kamatok is 5,5-6 százalék között vannak. (A másodlagos állampapírpiacon ugyanakkor nagyobb tételben tegnap 6 százalék feletti hozammal voltak kaphatók kincstárjegyek.) Időről időre, hirtelen kamatcsökkenések esetén a lakossági papír egyébként különösen kedvezővé válhat. (NAPI Gazdaság, 2003. január 29., 9. oldal).
