A Mol csak abban az esetben jogosult a Slovintegra és a Slovbena társaságokkal a Slovnaft-Mol részvénycsereügylet feltételeinek megváltoztatására, ha az ügylethez szükséges hatósági hozzájárulások nem érkeznek meg - jelentette ki Felkai György, a Mol Rt. kommunikációs igazgatója a NAPI Gazdaság kérdésére. A két szlovák társaság tegnap megjelentetett - a Molban várhatóan elérendő 9,99 százalékos befolyásról szóló - közleményének végén szereplő mondat, miszerint az olajtársaság a tranzakció lezárása előtt jogosult az ellenérték összetételének megváltoztatására, nem jelenti azt, hogy az ügylet ne a korábbi feltételeknek megfelelően bonyolódna le. A feltételek megváltozása - melyek szerint a Slovintegra, illetve a Slovbena a Slovnaft 31,6 százalékos részesedéséért cserébe 889 ezer 318 A és 8 millió 872 ezer 912 darab alaptőke-emelésből származó C, illetve 94 ezer 682 darab A és 944 ezer 666 C részvényt kap - csak abban az esetben várható, ha a két ország versenyhivatalának valamelyike nem adná meg az engedélyt a befolyásszerzéshez. Ebben az esetben jogosult a Mol arra, hogy részvény helyett készpénzzel fizessen.
