Eidenpenz József
Tovább tart a forint hullámzó mozgása a 11-12 százalékos sávban. A hazai deviza tegnap a hétfői záráshoz hasonló helyzetben kezdett, majd délutánra 11,54 százalékig süllyedt a jegybanki intervenciós sáv közepéhez képest, ami 21 bázispontos gyengülést jelent. Az eurót délután 244,20-244,25 forinton, a dollárt 225,10-225,20 forinton jegyezték, az utóbbi 1,60-2,00 forinttal alacsonyabb ársávnak felel meg, mint egy nappal korábban.
A három hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján 5,49 százalékos átlaghozammal keltek el a papírok (az EHM 5,57 százalék), ami enyhe, 4 bázispontos emelkedést okozott a hasonló futamidejű referenciahozamban. A 30 milliárd forintnyi papírra egyébként 52,7 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, a túljegyzés kissé elmaradt a szokásostól. Az állampapírok másodpiacán kevés volt a történés, második napja kismértékben csökkentek az árfolyamok, azaz a referenciahozamok majdnem minden futamidőre 1-5 bázisponttal magasabbak voltak. Jövő hétfőn tartják az FHB következő jelzáloglevél-aukcióját, ahol a pénzbőség miatt a hozamok jelentős csökkenésére lehet számítani.
A kéthetes jegybanki betétbe 577,2 milliárd forintot helyeztek volna el a bankok, a jegybank azonban megint csak 100 milliárd forintnyit fogadott el, akárcsak két és három héttel korábban. Ebből következően nem változott a jegybanki betétállomány, csak a két héttel ezelőtti 100 milliárd forint újult meg. A bankközi forintpiacon az egynapos kamatok változatlanul 3,5 százalék, az egynapos jegybanki betét szintje körül voltak.
