BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszaesett a BÉT forgalma januárban

2003. február 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eidenpenz József
A decemberi 346 milliárd forinthoz képest alaposan, 245,1 milliárd forintra esett vissza a Budapesti Értéktőzsde részvényforgalma januárban. Bár a decemberi forgalom részben év végi átkötések (például adószabály-változások), részben piaci okok (a Mikulás-hossz) miatt rendszerint magasabb, a januári érték még a novemberi alacsony szintet is alig haladja meg és elmarad a 252 milliárd forintos tavalyi havi átlagforgalomtól is. (A tőzsde az adatokat mindig duplikáltan közli.) Az egyéb papírok között ismét jelentős súlyuk volt az egyéb hitelpapíroknak, 40 milliárd forintos összértékük még az állampapírokon is túltett.
Ami a brókercégeket illeti, az Erste Befektetési Rt. szilárdan őrzi első helyét, jó 10 milliárd forinttal, azaz több, mint 25 százalékkal ráverve a részvénypiacon a következő versenyzőre, a Concorde-ra. Úgy tűnik, hogy az ING és a K&H Equities decemberi előretörése csak az év végi rendkívüli tranzakcióknak köszönhető, az első öt brókercég között ismét nagyjából a szokásosakat találjuk. A koncentráció továbbra is igen magas, az első öt brókercég bonyolította le a részvényforgalom 71 százalékát.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet