Szerdán délután a forint az intervenciós sáv közepétől számított 11,87 százalékon állt, 6 bázisponttal erősebb helyzetben a keddinél. Napközben ennél erősebb pozícióban is járt, 12,2 százalék körül, ám az MNB harmadik devizaeladási aukciójának vége után kissé gyengült. (A kialakult vélemények szerint a jegybank nem adott el eurót ezen a napon, vagy csak nagyon keveset.) Az eurót délután 243,30-243,50, a dollárt 224,10-224,35 forinton jegyezték. Az utóbbi így körülbelül egy forinttal süllyedt, de napközben erősen ingadozott, 222 forint körül is járt.
A hat hónapos diszkontkincstárjegyek szokásos aukcióján a felajánlott 30 milliárd forintnyi papírra 62 milliárd forintnyi ajánlat érkezett. Alighanem kedvező árakon, mert az Államadósság Kezelő Központ Rt. - mintha csak hozamemelkedéstől tartana a közeljövőben - 40 milliárd forintra emelte az értékesített mennyiséget. Így is 6,21 százalék lett az átlaghozam a hazai EHM szerint, illetve 6,12 a nemzetközi ajánlások szerint.
Az aukció után a hat hónapos másodpiaci referenciahozam is 11 bázisponttal süllyedt, de határozottan, 5-13 bázisponttal csökkent az összes többi futamidő hozama is. A külföldiek kezében levő állampapírok állománya egyébként a január 20-ai, 1872 milliárd forintos csúcsról az azt követő napokban, e hét hétfőig lassan lefelé csorgott, 1844 milliárd forintig.
A bankközi forintpiacon állítólag rendszeressé vált, hogy a jegybank egynapos betétjében helyezik el a pénzeket. Az overnight kamatok mindenesetre változatlanul annak szintje közelében, 3,5 százalék körül járnak, a tomnext kamatok pedig 2,50-3,00 százalékon voltak.
E. J.
