BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordmennyiség fogyott kamatozó kincstárjegyből

2003. január 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Államadósság Kezelő Központ Rt. közzétette a kamatozó kincstárjegyek legutóbbi, múlt hét pénteken végződött kéthetes jegyzésének végeredményét. Eszerint 14,489 milliárd forintnyi papírt jegyeztek le a befektetők, ami közel nyolcszorosa az azt megelőző kéthetes ciklus végösszegének és több, mint a tavalyi jegyzések bármelyikének végeredménye. Az ok nyilvánvaló, a január közepi kétszeri jegybanki kamatcsökkentés nyomán hirtelen kívánatossá vált az - egyébként normál esetben szolidnak számító hozammal kapható - lakossági konstrukció. A kéthetes jegyzés során elérhető legmagasabb hozam (EHM) ugyanis évi 6,65 százalék volt (egy-egy héten azonos árfolyamon kapható a papír, így pénteken a legcélszerűbb jegyezni). Az egyéves másodpiaci referenciahozamok közben 6-6,5 százalék közé estek, az államkincstár ebben az esetben inkább mérvadó lakossági árai pedig még alacsonyabbra. A jegyzés utolsó napján, pénteken például annak fiókjaiban csak évi 5,37 százalékos hozammal lehetett egyéves kincstárjegyet kapni és a múlt héten a bankok is siettek 4-5 százalék körüli szintre csökkenteni éves kamataikat. (A kamatozó kincstárjegyre a diszkontkincstárjegyekhez hasonló hozamszintet biztosító árfolyamon jegyeznek árat a kincstárnál és a lakossági állampapír-forgalmazó bankoknál.)
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet