Az értékpapír-forgalmi területről kivonuló, a vagyonkezelési üzletágra, befektetési alapokra koncentráló Eastbrokers Befektetési Rt. bejelentette, hogy miskolci, szombathelyi és szegvári ügynökei (a Borsod Bróker Kft., az Observer Savaria Kft. és a Szegvár és Vidéke Takarékszövetkezet) február 1-től megszüntetik neki végzett ügynöki tevékenységüket. Megszűnnek továbbá miskolci, szegedi, debreceni és székesfehérvári fióktelepei is.
A társaságnál a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) utóellenőrzést végzett, és ebből az alkalomból 800 ezer forintra büntette. A szervezet kifogásolta, hogy nem volt minden esetben rendben a saját tulajdonú és az ügyfeleket megillető befektetési eszközök elkülönített kezelése és hibát talált az adatszolgáltatási kötelezettségek teljesítésében is.
Az Eastbrokers Befektetési Rt. és a Buda-Cash Brókerház Rt. december elején írt alá együttműködési megállapodást, amelynek értelmében az előbbi a befektetési alapok jegyeinek forgalmazására fordítja majd erőforrásait és megtartja alapkezeléssel foglalkozó leánycégét. A Buda-Cash viszont felhagy tevékenységével a befektetési alapok piacán, a jövőben csak mint az Eastbrokers ügynöke fog befektetési jegyeket forgalmazni. A tőzsdéző ügyfeleket is a Buda-Cash vette át. Az Estbrokers a saját kibocsátású befektetési jegyeken kívül külföldi jegyekkel is foglalkozik, amiben az osztrák C-Quadrattal működik együtt.
E. J.
