BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Február végére várják a Pillér-vevőket

A jövő héten nyilvános ajánlattételi felhívást tesz közzé a Prudent Invest Alapkezelő Rt. mintegy 1,9 milliárd forintnyi, a Pillér I. és a lejárt Pillér II. ingatlanalapok tulajdonában levő ingatlan eladásáról. A pályázatok beérkezését február 20-25. körül várják majd.

2003. január 23. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egykor kárpótlási jegyekért értékesített, december 31-ével lejárt Pillér II. zárt végű ingatlanalap vagyonának értékesítése egyre időszerűbb, hiszen a törvényben lehetővé tett halasztásokkal együtt is június végére be kell fejezni a konstrukció végelszámolását (NAPI Gazdaság, 2002. december 27., 7. oldal.) Amint az ÁPV Rt. tulajdonában levő Prudent Invest Alapkezelő Rt.-nél megtudtuk, a piac felmérése, a lehetséges vevők széles körének bevonása érdekében a jövő hét elején-közepén nyilvános ajánlattételi felhívást tesznek közzé mintegy 1,9 milliárd forintnyi ingatlan értékesítésére. Az ajánlatokat a vevőjelöltektől körülbelül február második feléig várják majd (egyes technikai részletekről, például a határidőről, még nem döntöttek). Ezután igyekeznek a pályázatokat gyorsan elbírálni. Amennyiben az akció sikeres lesz, elképzelhető, hogy más ingatlanokra is pályázatot írnak majd ki.
Az 1,9 milliárd forint nagyobb részét a lejáró Pillér II. ingatlanai teszik ki, de szerepelnek benne Pillér I.-objektumok is. Ennek magyarázata részben az, hogy egyes, a Mammut üzletközpontban lévő helyiségek tulajdonjoga megoszlik a két alap között, miközben bérlőjük azonos. Egy másik ok lehet, hogy a két alap közötti tranzakciók is megengedettek, sőt részletesen szabályozták azokat. Ezért lényegében a két alap együttesen kell hogy a Pillér II.-befektetők kifizetéséhez szükséges összeget előteremtse.
A Pillér I. február 15-től ismét hozamot fizet, ennek mértékéről is a jövő héten döntenek. Különösebb esemény, így nagyobb ingatlaneladás vagy -vétel híján azonban lapunk becslése szerint ismét a „szokásos” szintű, nagyjából 5 százalék körüli kifizetés várható a tavalyi második félév eredménye után. A tőkepiaci törvény 2002. decemberi módosítása nyomán egyébként az alapok január 1-jétől csak havonta kell közzétegyék nettó eszközértéküket az eddigi két hét helyett.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet