A román Transgaz társaság és a Mol Rt. képviselői megállapodtak abban, hogy közel 100 kilométer hosszúságú, 600 milliméter átmérőjű gázvezeték épül Szeged és a romániai Öthalom település között. A beruházás értéke 20 millió dollár lesz - tudósított a román gazdasági sajtó. Az átadóállomás Nagylakon készül el.
A különböző internetes gazdasági oldalak által idézett források szerint Románia ezzel a vezetékkel csatlakozik az Európai Unió gázhálózatához. A gázvezeték átadását 2004 novemberére tervezik. A remények szerint a befektetés révén Románia nyugati megyéiben folyamatos lesz a gázellátás, megszűnnek az eddig jelentkező nyomáscsökkenési problémák.
A gázvezetékről szóló megállapodás tényét a Mol sajtóosztálya megerősítette, közelebbit azonban nem árult el róla. Így egyelőre azt sem lehet biztosan tudni, hogy az erről szóló szerződést aláírták-e már.
(NAPI)
