BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Román-magyar gázvezeték épül

2003. január 20. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A román Transgaz társaság és a Mol Rt. képviselői megállapodtak abban, hogy közel 100 kilométer hosszúságú, 600 milliméter átmérőjű gázvezeték épül Szeged és a romániai Öthalom település között. A beruházás értéke 20 millió dollár lesz - tudósított a román gazdasági sajtó. Az átadóállomás Nagylakon készül el.
A különböző internetes gazdasági oldalak által idézett források szerint Románia ezzel a vezetékkel csatlakozik az Európai Unió gázhálózatához. A gázvezeték átadását 2004 novemberére tervezik. A remények szerint a befektetés révén Románia nyugati megyéiben folyamatos lesz a gázellátás, megszűnnek az eddig jelentkező nyomáscsökkenési problémák.
A gázvezetékről szóló megállapodás tényét a Mol sajtóosztálya megerősítette, közelebbit azonban nem árult el róla. Így egyelőre azt sem lehet biztosan tudni, hogy az erről szóló szerződést aláírták-e már.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet