A nemzetközi porond eseményeihez hasonlóan a lefelé csorgó árfolyamok voltak jellemzőek szerdán nálunk is. A 6 milliárd forintos, az előző napival szinte teljesen megegyező forgalom több mint kilenctizedét most is a négy vezető részvény adta, élen a Mol állt, kevéssel 2 milliárd forint feletti értékkel. A BUX- index a napot még előző napi értékénél 20 ponttal magasabban, 7900 pont közelében kezdte, innét azonban hamar alászállt, hogy a nap zömében a 7810 és 7850 pont közötti szűk sávban ingadozzon. Végül a keddinél 26 ponttal, egyharmad százalékkal alacsonyabban fejezte be a napot.
Az OTP ötnapos menetelés után kissé megtorpant, 2320 forintos záróára negyed százalékpontos esést jelent, de napközben többnyire ennél is gyengébb volt. A Mol végül hasonló mértékű emelkedéssel zárt, és ezzel sokat javított az index záróértékén. Csakhogy az 5280 forintos záróárat nap közben nemigen látta a piac, csak a zárásra ugrott hirtelen ilyen magasra. Egyébként többnyire csak 5220-5250 forint között, jócskán keddi ára alatt mérték, igaz, elég erős volt még a nyitást követő egy óra is.
A nagyok közül a Matáv volt a vesztes: az első órában ez a részvény is az előző napi szint körül, sőt inkább felette forgott, azután 834-840 forintra hullott alá. A 840 forinton távozó papír 4 forintot, fél százalékot gyengült. A negyedik nagyágyú, a Richter javíthatott volna az általános piaci hangulaton, mert délután sokáig 14 150-14 200 forint között is mozgott, ám az utolsó félórában visszaesett, és végül ugyanott zárt, mint kedden, 14 040 forinton.
Jelentősebb, 100 millió forint feletti forgalma volt még az 1 százalékkal erősödő IEB-nek és a hasonló mértékben gyengülő, tendernyertes Rábának. A nap nagy vesztese a Pannonplast, amelynél valóságos eladási láz tört ki, bizonyára nem függetlenül a piacvesztésről szóló hírektől. A részvény élénk kereskedésben 1000 forintig, 7 százalékkal esett, de 990 forinton is volt rá kötés.
Volt néhány furcsaság az alvó részvények körében, lehet, hogy valaki ismét kinyomtatott részvényeket gyűjt. Sokszor csak egy-két darabos forgalom mellett 43 százalékot esett a Skoglund, 20 százalékot emelkedett a Novotrade, 10-et a Gardénia, 8-at a Humet. Az Econet félmilliós forgalma viszont már jelentősebb, a részvény 9 százalékkal drágább lett, mint volt.
E. J.
