Az előző napokhoz képest jelentősen megélénkült a forgalom tegnap a Budapesti Értéktőzsdén, az árak alakulása alapján mégsem lehettek különösebben boldogok a befektetők. A közel 7,5 milliárdos forgalom 70 pontos indexcsökkenéssel járt együtt. A blue chipek árának szinte egyöntetű csökkenése mellé ráadásul a kisebb részvények esése is párosult, így alig lehetett találni olyan részvényt, amely tegnap záráskor drágább lett volna, mint az előző nap.
A blue chipek közül a legnagyobb esést a Richter szenvedte el, amelynek az ára újabb 2,5 százalékkal csökkent. A mostani esés az előző napok lejtmenetétől már különbözött, mivel nagy forgalom mellett következett be. A gyógyszeripari társaság részvénye nap közben 13 900 forinton is járt, igaz, záráskor már ismét a 14 ezer forint fölötti tartományban állt. Az Egis piaca sokkal csendesebb volt a Richterénél, a kisebbik gyógyszergyár részvénye nem követte társát a besszben, sőt nagyjából az előző napi árfolyamcsökkenésével megegyező mértékben erősödött az árfolyama.
A Matáv-tulajdonosok már nem jártak ilyen jól, a telefontársaság részvényeinek ára jó fél százalékkal alacsonyabb lett. A Mol ennél is jóval nagyobb mértékben esett vissza, 5180 forinton zárt, úgy, hogy napközben a rég nem látott 5100 forintos szinten is járt. A nagy részvények közül egyedül az OTP emelkedett, minimális mértékben, de legalább szintén jelentős, 2 milliárdot meghaladó forgalom mellett.
A kisebb papírok közül az alvórészvénynek számító Dédász 10 százalékkal drágult, több mint 11 milliós forgalom mellett. A Globus elvesztette előző napi nyereségét. Visszaesett az előző nap még fölfelé tartó Zalakerámia is, csakúgy mint a Graphisoft és a névértékét tegnap már csak pillanatokra elérő Rába.
A. A. G.
