BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb OTP-kibocsátások zárt körben

2003. január 8. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

December 20-án nyilvánosan, december 23-án, 30-án és január 6-án pedig zárt körben összesen 94,5 milliárd forintnyi új jelzáloglevelet bocsátott ki az OTP Jelzálogbank Rt. - derül ki a pénzintézet által közzétett statisztikából. Ezzel három hét alatt papírjainak állománya csaknem a kétszeresére, 191,1 milliárd forintra emelkedett. Persze az eddigi csomagokat valószínűleg kivétel nélkül az OTP-csoport és az annak vagyonkezelési üzletágában szereplő intézmények jegyezték le, még az elvileg nyilvános pakettet is. A jelzálogbank eredetileg 100 milliárd forintos kibocsátási programjának 300 milliárd forintra történő emelését december elején engedélyezte a PSZÁF, amikor már vészesen közel került az eredetileg tervezett összeg túllépése (NAPI Gazdaság, 2002. december 13., 12. oldal). Az év végi, év eleji kibocsátások során kizárólag fix kamatozású sorozatok szerepeltek. A decemberben nyilvánosan forgalomba hozott, 40 milliárd forint össznévértékű, négyféle értékpapír-sorozatot bevezették a Budapesti Értéktőzsdére is, ahol tegnap már volt rájuk vételi és eladási ajánlat, valószínűleg egyfajta árjegyzői tevékenység eredményeként. Ezeket a sorozatokat elsősorban azon OTP-érdekeltségű intézményeknek szánták, amelyek zártkörű papírokat nem vásárolhatnak (alapok, nyugdíjpénztárak).
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet