A PSZÁF engedélyével a K&H Bank helyett az IEB fogja forgalmazni az Aranyhal nevű nyílt végű befektetési alap jegyeit, nemrég a letétkezelését is ugyanígy átvitték az egyik banktól a másikhoz. A lépés logikus, hiszen egykor, 1996-ban a Magyar Hitel Banknak nem volt alapkezelő társasága, így egy külső cégre, az Europool Alapkezelő Rt.-re bízta a fiókjaiban forgalmazandó, pénzpiaci jellegű alap kezelését. Azóta azonban sok minden megváltozott, a jogutód K&H-nál már számos más befektetési jegy elérhető, nem csoda, hogy az egykor több milliárd forintos Aranyhal ma már csak 155 millió forintot kezel.
Az alap fenntartásában azonban a - ma már az IEB érdekkörébe tartozó - Europool sem lát sok fantáziát. Amint a cégnél megtudtuk, szó van a konstrukció néhány hónap múlva történő beolvasztásáról az alacsonyabb költségekkel működő Hunnia Pénzpiaci Alapba. Elképzelhető, hogy hasonló sorsra jut majd a Hunnia Részvény Index és a Hunnia Kötvény Index is, lévén hogy 1999-es indulásuk óta nem tudtak jelentős tőkét összegyűjteni. De az is lehet, hogy inkább átalakítják ezeket, s esetleg profilt is válthatnak.
E. J.
