BUX 139158.31 -0,1 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végre egy kis forintgyengülés

2002. december 22. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hét két utolsó tőzsdenapján végre gyengült valamicskét a forint az elmúlt napok-hetek nyilatkozatháborúi, verbális intervenciói és a kétszeri kamatcsökkentés után. Péntek délután a sávközéptől számított 14,52 százalékon állt, ami 18 bázispontos csökkenés egy nap alatt és mintegy 30 bázispont két nap alatt. Valutánk 14,43 és 14,70 százalék között ingadozott. Az eurót délután 235,90-236,20 forinton, a dollárt 229,80-230,30 forinton jegyezték, az utóbbi bő félforintnyit drágult.
A másodlagos állampapírpiac csendes volt, folytatódott a hét eleji nagyobb hozamesést követő enyhe korrekció. A másodpiaci referenciahozamok 1-7 bázisponttal nőttek, legnagyobb mértékben az ötéves kötvényeké mozdult el. A bankközi forintpiacon az overnight kamatok a kereskedés végére mintegy 100 bázisponttal, évi 9,10-9,30 százalékig emelkedtek. A Budapesti Árutőzsde határidős devizapiacán nagyon megugrott a forgalom, elérte a 8,4 milliárd forintot, a dollár itt is inkább emelkedett, az euróárak inkább vegyesen mozogtak.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet