BUX 139262.25 -0,03 %
OTP 45240 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább zuhant a Mol

2002. december 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Élénk kereskedés során tovább folytatódott az index esése a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX 93 pontos süllyedést követően 7795 ponton fejezte be a kereskedést, amiért legnagyobb részben a több mint 3 százalékkal csökkenő Mol-árfolyam a felelős. A 8,5 milliárd forintos forgalom egymilliárd forint híján a négy nagy blue chipnek volt köszönhető, amelyek közül mind a négy különböző mértékben ugyan, de csökkenő árakon zárta a napot.
A legnagyobb esés a Mol piacán következett be, ahol a gázáremelést hiába váró befektetők csalódottságát vélhetően csak fokozta a nemzetközi piacokon folytatódó olajár-emelkedés. A gázüzletági veszteségek megismétlődését újra reális közelségben látó részvényesek eladásai a nap elején még kevésbé rosszul szereplő részvény árfolyamát a nap végéig folyamatosan nyomták lefelé, még a kereskedés utolsó pillanataiban is tudott esni, így a Mol-részvény végül hajszálnyival 5300 forint alatt zárt.
A többi blue chip kereskedése már sokkal eseménytelenebb volt. Az OTP részvényei 2220 forinton fejezték be a napot, ami csupán minimális csökkenést jelentett a szerdai utolsó értékhez képest. Minimális változást hozott a Richter piaca is, de a záróértékek összehasonlítása ez esetben is csökkenést mutat. A nap legnagyobb forgalmú részvénye, a Matáv már valamelyest határozottabban veszített értékéből, bár az esése egy százalék alatt maradt. A telefonrészvény árfolyamcsökkenése azért érdekes, mert ebben az esetben a papír az anyavállalat, a Deutsche Telekom részvényével ellentétesen mozdult el.
A kisebb papírok közül a Prímagáz értékvesztése volt jelentősebb, igaz, ez érthető, hiszen a most vásárolt részvényeket már nem lehet a nyilvános ajánlatban felhasználni. A szokottnál nagyobb forgalma volt a Pannonflaxnak, jelentős erősödés mellett, ami azonban főként a cég saját részvényeinek átkötésével magyarázható. Újra emelkedett az IEB-papír kurzusa, árát a felvásárlási várakozások, úgy tűnik, stabilizálták az 1500 forint feletti árszinten.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet