Ötmillió forintos bírságot rótt ki a Magyar Energia Hivatal a Déldunántúli Áramszolgáltató (Dédász) Rt.-re, mivel jogosulatlanul kamatveszteséget okozott ügyfeleinek. A társaság júliusban bevezetett új számlázási rendszerével 423 ezer fogyasztónak mintegy 40 millió forint kamatveszteséget okozott, ezért a bírság megfizetése mellett a fogyasztók számláin egyenként 100 forintot kell jóváírnia a cégnek. A hivatal indoklása szerint a Dédász azonos hónapra eső fizetési határidővel két részszámlát bocsátott ki úgy, hogy mindkét számla teljes havi összeget tartalmazott. A cég ezzel mintegy 40 millió forint kamatveszteséget okozott ügyfeleinek.
(NAPI)
