Folyamatos, a nap végéig kitartó emelkedés után két százalékkal zárt magasabban a BUX a koppenhágai csúcs utáni első kereskedési napon. A vásárlók valamennyi vezető részvény papírja iránt érdeklődést mutattak, aminek hatására az index 162 ponttal a pénteki záróérték fölött, 8074 ponton állapodott meg, a jövő decemberi határidős jegyzés pedig 8700 pontra emelkedett. A forgalomra sem lehetett panasz, csaknem 11 milliárd forint értékben születtek kötések az azonnali részvénypiacon.
Húzópapírnak tegnap a Richter és az OTP bizonyult, mindkét blue chipre több mint hárommilliárd forint értékben születtek kötések. A Richter már-már elérte a 15 ezer forintos szintet, 14 890 forintos záróára 3,5 százalékos emelkedést jelent. Az OTP is háromszázalékos emelkedést mutatott a nap folyamán, de vélhetően a napon belüli játékosok pozíciózárásai hatására a záróár ennél alacsonyabb.
Kisebb forgalom mellett kétszázalékos pluszban zárt a Matáv. A távközlési részvény a kereskedés elején 862-865 forint között ingadozott, majd stabilan 870 forint fölé került. Lényegében a kereskedés kezdetén száz forinttal, 5650 forintra emelkedett és nem is nagyon mozdult el onnan a Mol jegyzése. Vásárlót figyelhettek meg a kereskedők a mostanában csendes Egis-piacon is, de a lelkesedést a nagy számban megjelent eladók a nap végére letörték, így csak 1,8 százalékkal nőtt a kurzus.
A második vonalban nem volt ilyen egyértelmű a kép. Az Inter-Európa Bank papírjainak árfolyama ezúttal másfél százalékkal esett, s gyengült a Rába, a Pannonplast és a Zalakerámia is. A NABI másfél százalékos erősödést tudott felmutatni, két-két százalékkal estek viszont a vegyipari részvények. A legnagyobb vesztes a Graphisoft papírja lett, 632 forintos árfolyama öt százalékkal alacsonyabb a pénteki záróárnál.
A Forrás Rt.-vel kapcsolatos hírek továbbra is erős keresletet generálnak a kárpótlási jegyek piacán, amelyekre 945 forinton is született kötés, miközben 26 ezer cserélt gazdát belőlük.
M. G.
