BUX 139185.47 -0,08 %
OTP 45330 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét aukciós Mol-kötvénykibocsátás

2002. december 10. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol Rt. összesen 100 milliárd forint összértékű, ez év februárjában engedélyezett kötvénykibocsátási programjának keretén belül újabb papírokat hoz forgalomba. December 16-án rendeznek rájuk aukciót a Budapesti Értéktőzsde rendszerének segítségével. A futamidő kezdete december 18. A nyilvános ajánlattétel szövege szerint a kibocsátás célja a társaság tevékenységének általános finanszírozása, illetve forrásainak diverzifikálása, mégpedig forintadósságai arányának növelése.
A 2003/C jelzésű diszkont-, tehát kamatot nem fizető kötvényekből legalább egymilliárd, legfeljebb 15 milliárd forintnyit ajánlanak fel, az ajánlatok minimális értéke egymillió forint. Az elérhető maximális hozam 100 bázisponttal (1 százalékponttal) haladja majd meg a december 12-én közzétett egyéves állampapír-piaci referenciahozamot. A papírok futamideje 2003. november 26-áig tart, tőzsdei bevezetésüket a fő forgalmazók - öt brókercég és bank - már kérelmezték is.
A Mol Rt. az utóbbi egy év tanúsága szerint negyedévente bocsát ki kötvényeket: szeptember végén 8, márciusban 30, tavaly decemberben pedig 15 milliárd forint értékben volt hasonló értékesítés a hazai piacon. Az utóbbi csomag lejárata éppen most december 18., az új papír teljesítési napjára esik, így a friss kibocsátást bizonyára ehhez időzítették.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet