BUX 139262.25 -0,03 %
OTP 45240 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átkötések a jegypiacon

2002. december 10. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BUX ugyan 40 ponttal az előző napi értéke felett zárta a tegnapi napot, a kereskedés mégsem a tőzsdei befektetők túláradó optimizmusát tükrözte, az index emelkedését ugyanis szinte kizárólag egyetlen részvény, a Richter árfolyamának emelkedése okozta. A vezető részvények szinte mindegyikének csökkent valamelyest az ára, ha nem is különösebben jelentős mértékben. A forgalom a megszokottnak majdnem a duplájára, 9,3 milliárd forintra emelkedett, ami szintén csak félig jó hír, hiszen a növekményért szinte kizárólag a Richter egymagában 4,8 milliárdos forgalma volt a felelős.
A Richter több mint 5 százalékos áremelkedését az Egis esetében nem kísérte hasonló mértékű áremelkedés, igaz, legalább nem csökkent az árfolyama - szemben a blue chipek többségével. Ezen túl számottevő forgalommal és komolyabb pozitív irányú elmozdulással egyedül a Danubius tudott előállni. A szállodatársaság részvényeinek árfolyama két napja folyamatosan emelkedik, a tegnapi négyszázalékos emelkedést követően már bőven túl van az egyébként megszokott ingadozáson. Ráadásul az emelkedést nagy, tegnap kis híján százmilliós forgalom mellett produkálta a részvény.
A többi blue chipet inkább az árfolyam csökkenésének mértéke alapján lehet osztályozni. A Mol esetében ez nem volt számottevő, az 5500 forintos szintet stabilan tartani tudja a papír. Az OTP tulajdonosai már nem voltak ilyen szerencsések, ők közel félszázalékos csökkenést voltak kénytelenek elkönyvelni. A Matáv ilyen szempontból még rosszabbul teljesített, a társaság részvényei egy százalékkal az előző napi zárószint alatt fejezték be a kereskedést.
A kisebb társaságok közül a Mezőgép árfolyama mutatott minimális erősödést, ráadásul a megszokottnál valamivel nagyobb volt a gazdát cserélt részvények mennyisége is. Kifulladt viszont az IEB áremelkedése, a kezdeti 1600 forintos árfolyam után záráskor már 1500 forint alatt is hozzá lehetett jutni a felvásárlási pletykák miatt hétfőn még határozottan szárnyaló részvényekhez.
A jegypiacon a záróárak összehasonlításából nem tűnik ki emelkedés, az átlagárak azonban már mutatják, hogy jóval 900 forint feletti árfolyamú átkötések is történtek a nap folyamán. Vélhetően ennek volt köszönhető a közel százezer darabos forgalom is.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet