Szombatról vasárnapra virradóra robbanás történt a Mol Rt. százhalombattai kőolaj-finomítójában. A balesetben két személy életét vesztette - jelentette az MTI. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság tájékoztatása szerint hajnalban áramszünet miatt a cég több százhalombattai üzeme is leállt. A robbanás a katalitikus krakküzem közelében történt újraindításkor következett be.
Molnár István, a Mol Rt. finomításért felelős vezetője kijelentette, hogy az olajfinomítóban történt baleset nem okoz semmilyen problémát a Mol Rt. termelésében. Az érintett, robbanás miatt leállt üzemeket már újraindították. A Munkavédelmi Főfelügyelőség és a Mol szakértői bizottsága tegnap megkezdték a vizsgálatokat, amelyek várhatóan napokig is eltartanak. A céget ért kár mértékéről csak ezután lehet majd megtudni valamit, az eddigi nyilatkozatok azonban arra engednek következtetni, hogy jelentős kár nem keletkezett, ami az emelkedő részvényárfolyamokon is tükröződött.
(NAPI)
