BUX 139094.01 -0,15 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Robbanás a Mol Dunai Finomítójában

2002. december 9. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szombatról vasárnapra virradóra robbanás történt a Mol Rt. százhalombattai kőolaj-finomítójában. A balesetben két személy életét vesztette - jelentette az MTI. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság tájékoztatása szerint hajnalban áramszünet miatt a cég több százhalombattai üzeme is leállt. A robbanás a katalitikus krakküzem közelében történt újraindításkor következett be.
Molnár István, a Mol Rt. finomításért felelős vezetője kijelentette, hogy az olajfinomítóban történt baleset nem okoz semmilyen problémát a Mol Rt. termelésében. Az érintett, robbanás miatt leállt üzemeket már újraindították. A Munkavédelmi Főfelügyelőség és a Mol szakértői bizottsága tegnap megkezdték a vizsgálatokat, amelyek várhatóan napokig is eltartanak. A céget ért kár mértékéről csak ezután lehet majd megtudni valamit, az eddigi nyilatkozatok azonban arra engednek következtetni, hogy jelentős kár nem keletkezett, ami az emelkedő részvényárfolyamokon is tükröződött.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet