BUX 139551.24 0,18 %
OTP 45470 0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Debrecen második kalandja a kötvénypiaccal

2002. december 9. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PSZÁF ismét engedélyezte Debrecen város önkormányzatának maximum két évig nyitva álló, legfeljebb két és fél milliárd forintról szóló kötvénykibocsátási programját. A program a város hároméves fejlesztési tervének finanszírozására szolgál, és a nyár végén egyszer már engedélyezték, de - részben a magas kamatkörnyezet, részben feltehetőleg az önkormányzati választások közeledte miatt - akkor elhalasztották, az engedély pedig lejárt. (NAPI Gazdaság, 2002. augusztus 16., 8. oldal, szeptember 4., 9. oldal.)
A Főnix I. nevű első, 2007. június 12-én lejáró kötvénysorozat 1,305 milliárd forintos maximális mennyiségének lejegyzésére a Raiffeisen Értékpapír Rt., visszafizetésükre pedig a Raiffeisen Bank Rt. vállalt garanciát. Így a papírok kockázata várhatóan alacsony lesz. Ugyanakkor a sorozat mérete kicsinek számít, és tőzsdei bevezetést sem terveznek, ezért a papírok vásárlói feltehetően likviditási felárat várnak majd el tőle (hasonlóan például az FHB jelzálogleveleihez).
A kötvények fix kamatozásúak lesznek, kezdő kamatozásukat az aukció előtt egy nappal állapítják majd meg (az ötéves állampapír-piaci referenciahozam plusz 0,75 százalékpontban). A kibocsátó önkormányzat a december 16-ai aukción az ajánlatok ismeretében döntheti el, milyen minimumárat fogad el, és így mekkora mennyiséget bocsát ki.
Eidenpenz József

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet