BUX 139551.24 0,18 %
OTP 45470 0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vagyonkezelőket választott az OBA

2002. december 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) Igazgatótanácsa döntött a szeptemberben kiírt portfólió- és letétkezelési pályázat nyerteseiről - közölte lapunkkal a szervezet. A következő egy évben az alap több mint 35 milliárd forintos vagyonát megosztva az OTP Alapkezelő Rt., a CA-IB Értékpapír Befektetési Alapkezelő Rt. és a CIB Befektetési Alapkezelő Rt. kezeli, 40-40-20 százalékos megosztásban, ami azonban a teljesítmény függvényében menet közben is megváltoztatható. A letétkezelési feladatokat az ING Bank Rt. végzi. A vagyont a kiválasztott kezelők a törvényi előírás szerint kizárólag állampapírokba fektethetik.
A 2002 szeptemberében meghirdetett pályázatra minden eddiginél több, 14 portfóliókezelő és 8 letétkezelő jelentkezett, ez utóbbiból időközben egy pályázó visszalépett. A pályázat második fordulójába bejutott 6 pályázó közül - személyes meghallgatást követően - választották ki a három nyertes portfóliókezelőt. A jelenlegi állapot szerint az OBA vagyonát a CA-IB Értékpapír Rt., a Raiffeisen Bank Rt. és a Takarékbank Rt. kezeli, 40-40-20 százalékos megosztásban.
(NAPI)

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet