BUX 139551.24 0,18 %
OTP 45470 0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszaesett a BÉT forgalma novemberben

2002. december 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint 20 százalékkal, 292 milliárd forintról 233 milliárd forintra esett vissza novemberben a BÉT azonnali piacán a részvényforgalom, annak ellenére, hogy az árfolyamok alapvetően emelkedtek a hónap során. Az októberi szint persze eleve magas volt, akkor több mint ötven százalékkal ugrott meg a részvényforgalom, így még a november is jobbnak számít a szeptembernél. Ugyanakkor az első 10 hónap összesen 2681 milliárd forintos értéket produkált, így a múlt havi adat valamivel átlag alattinak tekinthető. Ami a múlt havi összes értékpapír-forgalmat illeti, ez is csökkent: 356-ról 319 milliárd forintra.
A brókercégek toplistáján ismét az Erste - amely hónapok óta versenyez a Concorde-dal - ugrott az élre a részvényszekcióban, októberben még utóbbi társaság vezetett. Most az Erste alaposan belehúzott, közel 8 milliárd forinttal nagyobb volt a részvényforgalma, mint versenytársáé. A forgalom változatlanul igen koncentrált, az első öt brókercég bonyolította az üzletek majdnem kétharmadát.
A származékos piacok forgalma ugyanakkor alaposan nőtt novemberben: az októberi 77 milliárd forint után most néhány száz millió forint híján elérte a 200 milliárd forintot.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet