BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Matáv húzta föl a piacot

2002. december 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Emelkedő forgalom mellett határozottan jól kezdte a hetet a BÉT részvénypiaca. A BUX hamar átlépte a 8000 pontos határt és folyamatos emelkedés után záráskor 2,2 százalékkal a pénteki értéke fölött, 8119 ponton állapodott meg. A lendületes emelkedést a Deutsche Telekom mai bejelentése alapozta meg, amelynek hatására a Matáv 2,5 százalékos pluszban nyitott, s a telefonpapír nyeresége a nap folyamán még tovább nőtt. Az optimista hangulat valamennyi vezető részvényre átterjedt, a forgalom valamivel meghaladta a 8,5 milliárd forintot.
A tegnapi sztárpapírhoz, a Matávhoz már nem is lehetett 900 forint alatt hozzájutni, s bár a Deutsche Telekom 6 százalékos drágulását nem tudta utolérni, 4,3 százalékkal emelkedő záróára is elégedettséggel töltheti el a részvényeseket. A legnagyobb forgalmú részvény 2,5 milliárddal mégis a Mol volt, amely lassú indulás után 5650 forintig erősödött, majd 5600 forinton zárt. A Matáv tempójával a kereskedés elején az OTP próbált lépést tartani, a bankpapírra 2300 forinton is született kötés, később aztán a Richter vette át a stafétát, amely figyelemre méltó, 1,4 milliárdos forgalom mellett több mint háromszázalékos emelkedéssel zárt. Nem volt ilyen jó napja az Egisnek, a kisebbik gyógyszerpapír „csupán” kis híján kétszáz forintot tudott hozzátenni az értékéhez.
A második vonalban továbbra is stabil kereslet mutatkozik az áramszolgáltatók iránt. Tegnap az Elmű piacán volt érezhető némi feszültség - a budapesti szolgáltató 7 százalékkal, 12 ezer forintra drágult -, de megemlítendő az Émász napon belüli emelkedése is 5700-ról 6200 forint közelébe.
Nagy forgalmat bonyolítottak a két vegyipari részvénnyel, a BorsodChem 2 százalékos drágulásával szemben viszont a TVK 4 százalékkal alacsonyabban zárt. Az októberi eredmények láttán felbuzdult Globus-befektetők lelkesedése alábbhagyott, a konzervgyári részvény 3 százalékkal zuhant. A vesztesek között foglalt helyet a Graphisoft is, árfolyama a kereskedés végén erősen közelített a 700 forintos határhoz.
M. G.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet