BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

T-Online-pakettet dob tőzsdére a DT

2002. december 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Deutsche Telekom AG (DT) kedvező tőzsdei hangulat esetén akár már ma eladja a 80 százalékos tulajdonában lévő legnagyobb európai internetszolgáltató, a T-Online International AG 7 százalékos pakettjét - értesült a Financial Times Deutschland. A DT nem kommentálta a hírt. A lap banki forrásokból és befektetési alapoktól úgy értesült, hogy a német távközlési vállalat 80-90 millió részvényt dobna piacra, így a pénteki 6 euró körüli tőzsdei árfolyamot figyelembe véve mintegy 500 millió euró bevételhez juthat. Az érdeklődés felmérésétől függően a mennyiség természetesen változhat, és az ár is ettől függ. A Reuters által megkérdezett német alapkezelők szerint a pakett értékesítésének rövid távon negatív hatása lehet az árfolyamra. Ugyanakkor a T-Online tőzsdén forgó részvényeinek aránya 20 százalék fölé emelkedik, így nem tűnik eleve rossz ötletnek hosszabb távon kedvező áralakulásra spekulálni. A DT az év végéig 50 milliárd euróra akarja csökkenteni jelenleg 64 milliárd eurós adósságát.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet