Románia legnagyobb bankja, a BCR újra kiírt privatizációjában ma jár le a szándéknyilatkozatok beadásának határideje, ám tegnapig nem került nyilvánosságra, hogy új jelentkező lenne a bankra - értesült a Reuters. Az eladás lezárásának határidejét korábban - a privatizációt sürgető Nemzetközi Valutaalappal egyeztetve - 2003. februárról júliusra tolták el. Mint emlékezetes, a BCR privatizációjára korábban a Bank Austria Creditanstalttal (BA-CA) közösen az OTP is adott be pályázatot, rajta kívül a francia Eulia csoport maradt versenyben, miután az ING szeptemberben visszalépett. A román illetékesek a francia pályázót állami résztulajdonosa miatt nem találták alkalmasnak, a BA-CA-OTP konzorcium ellen pedig az merült föl kifogásként, hogy a BA-CA csak egy leányvállalat (a német HVB Banké).
A Reuters megkeresésére a HVB illetékesei elmondták: tanulmányozzák a kialakult helyzetet és még nem döntötték el, hogy adnak-e be újabb szándéknyilatkozatot. Az OTP korábban kilátásba helyezte, hogy esetleg más felállásban újra pályázik, így elvileg még van rá esély, hogy végül az OTP ringbe száll. A legnagyobb magyar bank vezetése egyúttal azt is elképzelhetőnek tartotta, hogy más módon jelenik meg Romániában. A BCR-eladás késlekedésének egyelőre leginkább a romániai versenytársak örülhetnek, elsősorban a francia Société Generale, amely a második legnagyobb bank, a BRD tulajdonosa.
(NAPI)
