BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Romániáról sem mondott le a Mol

2002. november 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Amennyiben a Petrom olajtársaság jövő évre tervezett privatizációja jó üzleti lehetőséget kínál, arról a Mol sem szeretne lemaradni - mondta a Ziarul Financiar román üzleti napilap kérdésére Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató. Nyitottak vagyunk minden olyan vétel, szövetség vagy partneri kapcsolat iránt, amely értéket hoz részvényeseinknek. A magyar társaság egyszer - évekkel ezelőtt - már megvizsgálta a Petromot, ám az akkori feltételekkel nem találta elég vonzónak a román társaságot. A Mol a Petromtól függetlenül meg szeretné duplázni romániai kúthálózatát (jelenleg 47 kúttal rendelkeznek). A román lap szerint a Mol Romania idén a tavalyinál 20 százalékkal magasabb, 70 millió dolláros forgalomra számít és arra, hogy az eddigi veszteséges évek után végre nyereséges lesz.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet