BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Régi részvényeket adott el a Matáv-leány

Az Investel Rt., a Matáv leányvállalata tegnap és tegnapelőtt közel 650 ezer Matáv-részvényt értékesített a BÉT-en. Információink szerint ezek egy korábbi opciós ösztönzési program részét képezték volna, ez azonban a mostanában startolt új program mellett már tárgytalanná vált.

2002. november 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Matáv leányvállalata, az Investel Rt. november 25-én 884 forintos átlagáron 263 301, november 26-án pedig 879 forintos átlagáron 385 526 Matáv-részvényt értékesített a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) a CA-IB Értékpapír Rt. közreműködésével. Információink szerint az Investelnél lévő részvények még a Matáv korábbi opciós ösztönzési programjának céljait szolgálták volna, ám a program nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, ezért a távközlési társaság idén egy újfajta opciós programot dolgozott ki.
A már hosszabb ideje a Matáv leányvállalatánál parkoló papírok a gyorsjelentéshez mellékelt tulajdonosi kimutatásokban eddig külön - vagyis nem saját részvényként - szerepeltek, s most egy kisebb tulajdonosi változás miatt nőtt a Matáv befolyása az Investelben, ami szükségessé tette a papírok eladását.

Az új opciós program július 1-jén indult, amikor a társaság zártkörű tőkeemelés keretében 4,9 millió darab, a tőzsdén jegyzett sorozattal megegyező új részvényt bocsátott ki, majd azokat az aktuális tőzsdei ár 110 százalékán eladta a CIB Banknak. A Matáv ezután a befolyó vételárból ugyancsak 4,9 millió saját részvényt vásárolt. A bonyolult konstrukcióval így sikerült elkerülni, hogy a fő tulajdonos befolyása növekedjen, és így vételi ajánlatra kényszerüljön.
Az erre kijelölt dolgozói kör 2003 júliusától 933 forintos árfolyamon hívhatja le a papírokat, majd a következő két évben 950 forintért juthat Matáv-részvényekhez. A lehetőség eddig nem tűnt túl attraktívnak, a helyzet azonban mára megváltozott: az elmúlt hetek emelkedése után legalább a részvény határidős árfolyama már meghaladja az opció lehívási árát.
M. G.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet