Összesen tizennyolc kistelepülés indít pert a Mol Rt. ellen, mert az olajtársaság el akarja adni az önkormányzatokkal együtt létrehozott Zsámbékgáz Rt. vagyonát - írja az mno.hu. A szóban forgó részvénytársaságot Pest, Komárom-Esztergom és Fejér megyei települések, valamint a Mol Rt. hozta létre egykoron, kétharmad-egyharmad arányban.
Az önkormányzatok 660 millió, a tőzsdei cég pedig 320 millió forinttal járult hozzá az alaptőkéhez, ám jelenleg az olajtársaság már 96,3 százalékos többségi tulajdonnal rendelkezik. Az MTI tudósítása szerint a Mol privatizálni akarja az immár 2,5 milliárd forintosra becsült vagyont, ám az önkormányzatok úgy tudják, hogy ebből nekik csupán „filléreket” juttatna. Az önkormányzati résztulajdonosok szerint ez elfogadhatatlan, s így a Fővárosi Bírósághoz fordultak.
Felkai György, a Mol kommunikációs igazgatója a NAPI Gazdaság kérdésére elmondta, hogy az önkormányzatoknak az értékesítéshez kapcsolódóan semmiféle különleges jogosultságuk nincs, leszámítva azt, ami tulajdoni hányaduk arányában megilleti őket. A Mol természetesen ezzel az értékesítéssel kapcsolatban is minden jogszabályt be fog tartani.
(NAPI)
