Az Egis-részvény árfolyama két napja töretlenül emelkedik a tőzsdén (tegnap már a 15 ezer forintot is elérte), a ralli hátterében brókerkörökből származó információk szerint külföldi vételi megbízás áll. A részvény iránti érdeklődést a – várakozások alatti – negyedéves eredmény nem indokolja, így csak a társaság új hatóanyagával, a klinikai kísérleti fázisban lévő deramciclane-nal kapcsolatos optimizmussal lehet összefüggésben (NAPI Gazdaság, 2002. október 10., 9–10. oldal). Állítólag piaci pletykák keringtek arról is, hogy a társaság fő tulajdonosa, a Servier az Egis kivezetését fontolgatná, ám a Dow Jones érdeklődésére Orbán István elnök-vezérigazgató ezt határozottan cáfolta.
A deramciclane klinikai kutatását az Egis partnere, a finn Orion gyógyszergyár befejezte, ám ennek értékelése még nem került nyilvánosságra. Orbán István szerint nem zárható ki, hogy ezen kutatási eredmények szivárogtak ki, s ez okozza a kisebbik magyar gyógyszerpapír kurzusának erősödését. Az Egis-vezér hozzátette: a magyar társaság a hónap végén kapja meg a kutatási eredményeket, s nem fogja elmulasztani a szükséges tájékoztatást.
M. G.
