Elölről kezdik az Unipetrol eladását
A cseh kormány mai döntése alapján a tanácsadó kiválasztásával újból kezdetét veszi az ország első számú vegyipari komplexuma, az Unipetrol privatizációja. A kormány egyelőre még nem döntötte el, hogy a magasabb bevétel vagy a cseh vegyipar reprezentánsaként számon tartott társaság fejlesztése élvez-e majd elsőbbséget. Egyelőre csak annyi biztos, hogy az Unipetrolt nem darabolják föl, egészben értékesítik.
A privatizációs folyamat a kormány várakozása szerint 14 hónapot vesz majd igénybe. Az érdeklődők között a Mol, az OMV, a PKN Orlen és a lengyel olajipari privatizációban már szerephez jutott Rotch Energy nevét említették. Amint a Mol tegnapi sajtótájékoztatóján elhangzott, az olajtársaság figyelemmel fogja kísérni az Unipetrol privatizációját.
(NAPI)
