BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egészben értékesítenék a társaságot

2002. november 25. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elölről kezdik az Unipetrol eladását
A cseh kormány mai döntése alapján a tanácsadó kiválasztásával újból kezdetét veszi az ország első számú vegyipari komplexuma, az Unipetrol privatizációja. A kormány egyelőre még nem döntötte el, hogy a magasabb bevétel vagy a cseh vegyipar reprezentánsaként számon tartott társaság fejlesztése élvez-e majd elsőbbséget. Egyelőre csak annyi biztos, hogy az Unipetrolt nem darabolják föl, egészben értékesítik.
A privatizációs folyamat a kormány várakozása szerint 14 hónapot vesz majd igénybe. Az érdeklődők között a Mol, az OMV, a PKN Orlen és a lengyel olajipari privatizációban már szerephez jutott Rotch Energy nevét említették. Amint a Mol tegnapi sajtótájékoztatóján elhangzott, az olajtársaság figyelemmel fogja kísérni az Unipetrol privatizációját.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet