Háromnapos folyamatos emelkedéssel fejezte be a hetet a Budapesti Értéktőzsde indexe, pénteken negyed pont híján 100 ponttal zárt magasabban előző napi értékénél. A forgalomra sem lehetett panasz, 7,7 milliárd forintos értéke az elmúlt időszakban jó közepesnek számít.
A BÉT nagy papírjainak szinte mindegyike emelkedett pénteken, kivéve a Richtert. Kiemelkedő mértékű erősödésről viszont egyedül az Egis esetében lehetett beszélni. A kisebbik gyógyszergyári részvény több mint 7 százalékkal zárt magasabban csütörtöki értékénél. A befektetői optimizmus ugyanakkor nem terjedt ki a Richterre, amelynek záróára pontosan megegyezett az előző napi záróértékkel.
Egy százalék körüli mértékben hízott viszont az összes többi blue chip. A leglátványosabb emelkedést ezek közül a Matáv produkálta, amely 854 forintig erősödött, forgalma pedig meghaladta a 3 milliárd forintot. Ezzel átvette a vezető szerepet az OTP-től, amelynek forgalma alig volt több, mint a fele a Matávénak. Ezzel együtt a befektetők a bankrészvényért is kellőképpen lelkesedtek, több mint egy százalékkal hajtották fel az árát. A Mol minden szempontból utolsóként jött a sorban, árfolyama alig több mint fél százalékkal haladta meg a csütörtöki záróértéket, forgalma pedig nem érte el az egymilliárd forintot.
A nagy optimizmus közepette a befektetők, úgy tűnik, szinte teljesen megfeledkeztek a gépiparról. Egyedül a NABI tudott erősíteni, közel két százalékkal zárt magasabban, mint az előző nap. A buszgyártó tőzsdei megítélésének változásában vélhetően a pénteken bejelentett új megrendelés híre játszott közre. Eközben viszont a Mezőgép négy százalékot meghaladóan zuhant és a Rábát is csupán 10 forint választotta el attól, hogy névértékén zárja a hetet. A szállodaipart a parketten egyedül képviselő Danubius részvényeire élénk kereslet mutatkozott, a nap végére 3700 forintra emelkedett az árfolyam.
A. A. G.
