BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A svájci Novartisé már a Lek 99 százaléka

2002. november 21. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A svájci Novartis AG szerdán zárult vételi ajánlata során 99,1 százalékos részesedést szerzett a szlovén Lek gyógyszergyárban. A Novartis 876 millió eurót fizetett ki a részvényeseknek, a szlovén hatóságok már jóváhagyták az üzletet. A Novartis közleményében megemlíti, hogy hosszú idő óta ez a legnagyobb akvizíció a generikus gyógyszereket gyártó szektorban. A Dow Jones jelentésében kiemeli, hogy a felvásárlás a Novartis méreteihez képest nem, csak annak generikus üzletága számára számít nagynak.
Ezzel a svájci cég nemcsak kelet-európai piacokat szerez, hanem emellett az Augmentin nevű antibiotikum generikus változatának jelentős gyártási kapacitásaihoz is hozzájut. A GlaxoSmithKline Plc antibiotikumának szabadalmi védettsége tavaly járt le Európában, s a cég most arra törekszik, hogy az Egyesült Államokban ki tudja harcolni a védettség meghosszabbítását. A Novartis júliusban kezdte meg az Augmentin generikus változatának forgalmazását a tengerentúlon.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet