BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rendőrök vitték be a Beopetrol vezetőit

2002. november 20. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hűtlen kezelés alapos gyanúja miatt őrizetbe vették a szerbiai Beopetrol olajvállalat két felső vezetőjét, Mirko Rasovicot és Ljubica Jankovic-Andrijevicet - közölte az e-bróker az MTI-ECO híre alapján. Az általános és pénzügyi igazgatókat azzal vádolták, hogy tavaly 12 ezer tonna dízelüzemanyagot vettek a horvát INA-tól, miközben egy svájci társaságtól sokkal olcsóbban is beszerezhették volna ugyanezt a mennyiséget. A szerbiai Politika napilap ugyanakkor tegnap már arról tudósított, hogy a két vezetőt később kiengedték. Ők el is mondták az újságíróknak, hogy az egyelőre csupán tervezett, de már csúszást szenvedő privatizáció ötletének felmerülése óta gyakori esemény, hogy a hivatalos szervek vizsgálják őket vagy kérdéseket tesznek fel nekik.
A Beopetrolnál bekövetkezett eseményeket az teszi érdekessé, hogy a legutolsó híradások szerint a szerbiai privatizációs minisztériumnak éppen mostanában kellett volna kiírnia a társaság privatizációs pályázatát. A lehetséges érdeklődök között a Molt is számon tartják. A hazai olajvállalat részéről Mohorovic Denis sajtószóvivő a NAPI Gazdaság kérdésére megerősítette, hogy a Mol továbbra is figyelemmel kíséri a 203 szerbiai benzinkúttal rendelkező cég privatizációjának fejleményeit.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet